KarınYağ eritme

En iyi göbek eritme hareketleri |En etkili 25 yöntem

Göbek eritme hareketleri. Belki de zayıflamak bile daha kolay olabilir göbek eritme hareketleri ile o bölgedeki yağlardan kurtulmaya çalışmaktan. İşte bu göbek eritme rehberindeki en iyi göbek eritme egzersizleri ile kısa sürede o koca göbekten kurtulmak için önemli bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Öyle ki bazen zayıflamış ancak göbek yağlarını eritemeyen insanlarla karşılaşabilirsiniz. İşin komik tarafı ise Afrikalı gibi olan birinin göbeğin şiş durması estetik olmayan bir görüntüye neden oluyor. Tabi burada Afrikalı kelimesini kullandığım için onları küçük gördüğümü düşünmeyin lütfen.

Hey kanka diyesim geldi sana, neden mi çünkü göbek eritme konusundaki bu yazıyı okuduğunda göre sen de benim gibi o koca göbeğinden kurtulmaya çalışıyorsun. O halde kankam sen de o göbek yağlarını eritmek için bir yol arıyorsun. Hiç meraklanma kankacığım kısa sürede o balkon gibi göbeği eritmeni sağlayacak en iyi göbek eritme hareketleri ve en iyi göbek eritme yöntemleri üzerine bu yazıyı hazırladık hem de kimin için biliyor musun? Tabi ki senin için kankam. İşte en etkili göbek eritme hareketleri aşağıda sizler için listelendi. Bu yazıdan maksimum fayda sağlamak için kolayca zayıflama yöntemleri konusundaki yazımıza bakabilirsiniz.

Göbek eritme hareketleri

Göbek eritme egzersizleri

Göbek eritme hareketleri

Göbek eritme hareketlerinden daha önemli bir şey varsa o da göbek nasıl eritilir sorusunun cevabını öğrenmeniz ve ona uygun olarak davranmaktır. O beğendiğin elbise ya da tişört o göbeğin yüzünden güzel durmuyor mu? sen de iyi bir vücut geliştirme programı uygulamama rağmen six packs denilen o kasları bir türlü çıkartamıyor musun? Yoksa öyle bir derdin yok mu? Sen sadece göbek eritmek mi istiyorsun? Senin amacın göbek eritmek mi sadece, kaslı olmasa da olur mu diyorsun? Yoksa hem göbek gitsin hem de karnım da baklavalar olsun mu diyorsun? Artık şu ayva göbekten kurtulmanın vakti gelmedi mi sence? Yoksa ne baklavası benimki kemal paşa tatlısı mübarek mi diyorsun? Hangi amaçta olursan ol, yine gel. Tamam, tamam kankasın diye lafı çok uzattığımın farkındayım. Tamam, şimdi göbek nasıl eritilir bir bir anlatacağım. Işte en etkili göbek eritme hareketleri burada.

Göbek eritmek istiyorum diyorsan o zaman öncelikle aletsiz mi yoksa aletli mi göbek eritip etmeyeceğini belirlemelisin. Ya da soruyu şöyle de sorabilirim. Evde mi yoksa spor salonunda mı egzersiz yapacaksın? Bunlara karar vermeden önce şunları oku derim. Herhangi bir alete ihtiyaç duymadan amacına ulaşabilirsin ve hatta bu amacına ulaşabilmek için spor salonuna da gitmene gerek yok tabii ki. Burada dikkat edilmesi gereken ise amacına en kısa yoldan ulaşmak değil mi? Hem fikir değil miyiz? O zaman ben olsaydım evde kısıtlı imkânlarla egzersiz yapmak yerine kaliteli bir spor salonuna giderdim ve orada en azından benden daha deneyimli spor hocalarının kontrolünde egzersiz yapardım. Hem istediğin alet var, istediğin makina ile çalışabiliyorsun. Alternatif cok, hem spor hocan ile daha profesyonel çalışabilirsin hem de hoca gözetiminde daha güvenilir bir şekilde sakatlanma riskini de azaltarak egzersiz yapabilirsin. Ayrıca kaliteli bir spor salonunda diyetisyen de olabiliyor. Diyetisyen sana özel bir beslenme programı hazırlayabilir. Böylece daha sağlıklı bir şekilde beslenebilirsin. Kısaca amacına daha kısa yoldan, daha güvenilir, motivasyonu artmış bir şekilde ve daha zevk alarak ulaşabilmek imkanına sahip olabilirsin. Normalde insanlarla daha kibar konuşurum siz kelimesini kullanırım. Ancak başlangıçta kankam dedim. Ondan bu samimiyet yanlış anlama. Onu da söyledim o zaman göbek nasıl eritilir bir bir inceleyelim.

Göbek nasıl eritilir?

Göbek nasıl eritilir sorusuna verilecek cevaplar göbek eritme hareketleri bağlamında açıklanamaz. Yani bu bölümde vereceğimiz prensipler göbek eritme için yapılan hareketlerden çok daha önemlidir. Başka bir ifade ile bu prensiplere dikkat etmediğiniz takdirde onları yapıp boşuna vakit kaybetmeyin derim.

göbek eritme hareketleri

Göbek eritme egzersizleri

Beslenmede glisemik indeks kavramını daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama glisemik indeks diyeti hakkında daha çok bilgi edinmenizi önererek göbek eritme ile ilgili yöntemlere bakalım. Bir kere hayatınızdan basit şekeri lütfen çıkarın. Canan Karatay defalarca şekerin sağlıksız olduğunu ifade etti. Kadın yalan söylemiyordur koskoca profesör ne de olsa. Sana kısa bir özet şeklinde çok güzel bir anlatımın yapıldığı ve glisemik indeks değerlerinin açıklandığı wikipedia sitesine bakmanı önereceğim. Ayrıca su sıralar tv de haberlerde bazı şeker şirketlerinin bazı profesörlere para verdiği söyleniyor. Neden mi para vermişler? Yağları sağlıksız gösterip şekeri masum göstermek içinmiş. Çaya şeker atmayın. Şekersiz çay içilmez diyorsan çay içmeyi bırakabilirsin.

Akşam 19 dan sonra şekerli ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durabilirsin. Ancak karnım acıkıyor ve aç karnına uyuyamam diyorsan doğal yoğurdu ve bir miktar cevizi bir arada tüketebilirsin. Burnunu bükmek sana yakışmıyor kanka. Bunun yerine kefir içebilirsin. Yanına bir kibrit kutusu peynir de yiyebilirsin ancak aşırıya kaçma derim.

Erken yat ve en az 7 -8 saat uyumaya bak. “Ne alakası var bunun?” demeyin. Ne kadar fazla uyursan o kadar fazla yağ eriten hormon olan prolaktin salınır ve yağlarını daha kolay eritirsin.

Doğru egzersizler yapmalısın.

Karbonhidratlari sayarak yemelisin. Proteinleri saymaya gerek yok. Ama bu sınırsız protein yiyebilirsin anlamına gelmiyor. Sanki bir diyabetli gibi davranıp o gobekteki inatçı yağlardan kurtulmanın mümkün.

Ekmeği hayatından çıkaramıyorsan bari kepekli ya da tam buğday olanları tercih edebilirsin ancak günde 3 dilimi geçmese iyi olur. Canan Karatay hiç yemeyin diyor biliyorsun.

Fasulye, mercimek, tam tahil, yulaf, elma ve armut gibi lif içeren yiyecekleri beslenme menüne ekleyebilirsin.

Genel olarak sağlıklı bir insanın beslenme menüsünde yüzde 40 karbonhidrat, yüzde 30 protein ve yüzde 30 sağlıklı yağ bulunması gerektiği ifade edilir.

Kısacası göbek eritmek için öncelikle doktora gitmeli ve herhangi bir hastalığınız olup olmadığından emin olmalısın. Ayrıca diyetisyen tarafından hazırlanmış sağlıklı bir beslenme programı uygulamalısin.

Çok yediğinde sadece göbek eritme hareketleri değil aynı zamanda fitness hareketleri de yapılabilir. Şimdi bu göbek eritme yöntemleri dışında en etkili göbek eritme hareketleri neler onları görelim.

En etkili göbek eritme hareketleri

Kardio hareketleri

Göbek eritmek için günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden az olması gerekiyor. Bir kişi kilo almak istiyorsanız karbonhidratlı yiyeceklerden daha fazla yer. Göbek eritmek ya da kilo vermek istiyorsa da karbonhidratlı yiyecekleri azaltması gerekiyor. Bu amaç için ise kardio hareketleri ile karşılık programı uygulayabilir. Bu fazla enerjinin harcanması açısından çok önemlidir. Normal fitness programına ek olarak herhangi bir sağlık sorununuz yok ise kardio egzersizlerinden yararlanılarak bir program daha uygulanabilir. Yarım saatten az olmamak ve spor hocanızın da onay vermesi şartıyla günde 45 ya da 50 dakikalık egzersizler yapılabilir. Örneğin 15 dakika orta tempo koşu, 15 dakika eliptik bisiklet, 10 dakika normal bisiklet ve 10 dakika kürek hareketi yapılabilir. İşte bunun için bir spor salonuna yazılmak mantıklı olabilir. Çünkü kışın dışarıda koşmak pek sağlıklı olmayabilir.

Mekik hareketi

Türkçeye mekik diye çevrilen crunch hareketi göbek eritme ya da karın kası denilince ilk akla gelen harekettir. Mekik hareketinin doğru yapılması kadar ne kadar yapılması gerektiği de çok önemli bir konudur. Kaç tekrar yapmanız gerektiği tamamen size bağlıdır. Eğer bu egzersizi yaparken karın kaslarınızda yanma hissi oluşmadı ise az tekrar yaptınız demektir. Mekik ile oblikler, abdominis ve fleksor adı verilen kaslar ya da mide kasları çalışır. Bu hareketin verimli olması için beslenme konusunda çok ciddî olmalısınız.

Çakı hareketi

Mide kaslarını çalıştıran bir diğer hareket de çakı hareketidir. Özellikle rektus abdominis kasını çalıştırır. Ayrıca merdivende ya da bench ile de mekik yapılabilir. Bunlar da rektus abdominis ve oblik kaslarını çalıştırır. Bunun dışında aşağı eğimli sehpada bacak kaldırma hareketi de karın kasları için çok etkili ancak zor bur harekettir.

Ab crunch makinesi ile mekik

Bence normal mekik hareketinden çok daha güvenilir bir şekilde uygulanabilir ancak doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Adı üstünde abdominal kasları ya da karın kaslarını çalıştırır.  Özellikle six packs denilen kaslar üzerine odaklıdır ancak oblikleri de ikincil olarak etkiler. Genelde orta seviye için uygundur. İyi bir beslenme programı ile birlikte uygun bir ağırlık seçerek karın kaslarınızda bir yanma hissi oluşana kadar yapabileceğiniz gibi 5 x 35 şeklinde de uygulayabilirsiniz. Kilolu olan 5 x 35 şeklinde uygulayabilir ancak karıda yağ olmayanlar için 4 x 15 yeterli olacaktır.

Air bike hareketi

Yeni başlayanlar için abdominal kasları yani karın kaslarını çalıştıran bir harekettir. Bu hareket göbek yağlarını eritmek değil de erimiş olan karın bölgesini şekillendirmek için yapılır. O bölgeyi kaslandırır. Ancak bayanlar şimdi diyecek ki ben göbeğim erisin istiyorum ama kaslarım olmasın diyecektir. O halde bayanlara diyorum ki göbeğiniz erimeden zaten kaslarınız gözükmez. Burada can alıcı esas nokta göbeği eriten egzersizlerin kardio egzersizleri olmasıdır.

1 ayda 8 kilo verdiren zayıflama yöntemi

Bu makalede en önemlisi hem göbek eritme yöntemleri ile göbek nasıl eritilir sorusuna en iyi cevabı buldunuz hem de göbek eritme rehberimizdeki göbek eritme hareketleri ile kısa sürede göbek eritip karın kaslarını çıkarmanız için en etkili göbek eritme egzersizleri hakkında bilgi sahibi oldunuz.

triceps egzersizleri
Previous post

En etkili triceps hareketleri

en iyi protein tozu markası
Next post

En iyi protein tozu markası hangisidir? | Kas Geliştirme TV

Yorum yok

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir