Kas geliştirmeVücut geliştirme

En iyi vücut geliştirme siteleri – En iyi 3 inceleme

Eğer kaslı bir vücut yapmaya ya da zayıflama sürecine karar verdiyseniz bu amaca ulaşmak için sadece spor salonlarındaki hocaların sözlerini dinlemek yeterli olmadığı gibi, özel ders alma durumunuz yoksa sizinle yeterince ilgilenilmeyecek olması durumuna alışmanız gerekecektir. İşte bu makalede işinize yarayacak olan en iyi vücut geliştirme siteleri üzerinde durulacaktır.

Spor hocaları yokken ne yapacaksınız? Sorularınızı nasıl soracaksınız? Boş boş oturmayı düşünmüyorsunuz herhalde. Mutlaka tecrübeli kişiler tarafından hazırlanmış rehberlere ihtiyacınız olacaktır.

Yanınızdan hiç ayırmadığınız cep telefonunuz ise internet bağlantısı ya da uygulamaları sayesinde sizlere bir çok rehber sunabilir. İnternetten amacınıza uygun arama yaptığınızda karşınıza vücut geliştirme hakkında bir sürü site çıkacaktır. İşte bunlardan acaba hangileri sizin işinize yarayabilir? Hangisini nasıl daha etkili olarak kullanabilirsiniz? Aşağıdaki sitelerde hem vücut geliştirme programı rehberleri hem de beslenme ve daha bir çok konuda makale bulabilirsiniz.

En iyi vücut geliştirme sitesi 1: Bodybuilding.com

vücut geliştirme siteleri

En iyi vücut geliştirme siteleri

Sakın ben bu siteden faydalanamam demeyin. İngilizce bilmiyor olabilirsiniz. Okuduğumu anlamadıktan sonra bu siteye gerek yok diye düşünebilirsiniz. Sizlere geniş bir vücut geliştirme egzersiz video arşivi sunması açısından çok faydalı olabilecek bir site bu. Uzmanlar ve yıllarını vücut geliştirmeye adamış antrenörler ve yarışmalara hazırlanan insanlar tarafından hazırlanan bu sitede çok sayıda vücut geliştirme makalesi, binlerce vücut geliştirme egzersiz videosu, binlerce görsel, binlerce vücut geliştirme tüyosu ve rehber bulabilirsiniz. Özellikle vücut geliştirmeye yeni başlayanlar ve hareketleri öğrenmesi gerekenler bu siteyi ziyaret edebilirler. Siteye gitmek için tıklayınız.

https://www.bodybuilding.com/

En iyi vücut geliştirme sitesi 2: T-nation.com

vücut geliştirme siteleri

En iyi vücut geliştirme siteleri

Vücut geliştirme sitesi denilince akla gelen ikinci en kaliteli sitelerden biridir. T-Nation’da tıpki bir önceki site gibi bir çok özelliği ile dikkati çekmeyi başarıyor. Hatta onun da ötesinde Türkçe sitelerde aradığını bulamayanların, İngilizcesi iyi ya da orta düzeyde olanların kas geliştirme adına birçok kaliteli rehber, makale ve video buldukları bir ortam. Forumu olması nedeniyle profil yaratma, sorduğunuz sorulara farklı uzmanlardan ya da binlerce kullanıcıdan cevap alabilmeniz açısından da çok faydalı. Profilini yaratıp kendini orada gösterebilirsin. Vücut geliştirmek istiyorsanız bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.t-nation.com/

En iyi vücut geliştirme sitesi 3: Kalitelibeslenme.com

vücut geliştirme siteleri

En iyi vücut geliştirme ve zayıflama sitesi: kalitelibeslenme.com

İngilizce bilmiyorsanız, yukarıdaki sitelerden de umudu kestiyseniz, İngilizce’den nefret ediyorum diyorsanız  o zaman size vücut geliştirme konusundaki en iyi sitelerden birini daha tanıtalım. İyi okuyun, beslenme denilince akla ilk gelen sitelerden biri olan Kalitelibeslenme.com sitesi 2014 yılının son aylarında 2015 yılının başlarında kurulmasına rağmen kısa süreden özgün içeriği, zayıflama, kilo alma ve vücut geliştirme konusundaki kaliteli rehberleri ile kısa sürede binlerce kişinin günde mutlaka 2 kez ziyaret ettiği bir ortam oldu.

Siteyi en çok kilo vermek isteyenler, çeşitli konularda (kabızlık, boğaz ağrısı, saç dökülmesi vs) rahatsızlığı olan insanlar, kas yapmak isteyen herkes, vücut geliştirme antrenörleri gibi geniş bir kesim ziyaret ediyor.

Kalitelibeslenme.com sitesini rakiplerinden ayıran en önemli özelliği sorulan sorulara sabırla ve en kısa sürede cevap verilmesi özelliği olabilir. Yüzlerce makalesi, bilimsel kaynaklarla desteklenen bu sitede;

 • Zayıflama
 • Kilo alma
 • Vücut geliştirme
 • Fitness hareketleri
 • Squat hareketleri
 • Pilates egzersizleri
 • Bosu topu
 • Saç dökülmesi
 • İshal
 • Beslenme
 • Vücut geliştirme beslenme programı
 • Kabızlık
 • Boğaz ağrısı
 • Kan yapan yiyecekler
 • Kas yapan yiyecekler
 • Enerji veren yiyecekler
 • Diyet programları

gibi geniş bir kategoride aradığınızı bulabilirsiniz. Makalelerindeki videolar ve görseller açısından da özellikle kas yapmak isteyenlerin vücut geliştirme rehberi olarak adlandıracağımız bu siteyi ziyaret etmek için tıklayınız.

http://www.kalitelibeslenme.com

En iyi vücut geliştirme siteleri listesini yayınladığımız bu listeye siz de sitelerinizi veya beğendiğiniz siteleri incelememiz için önerebilirsiniz. Eğer gerçekten kaliteli bir site ise buraya ekleyebiliriz.

zayıflatan yiyecekler
Previous post

Kısa sürede zayıflatan yiyecekler

Next post

This is the most recent story.

Yorum yok

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir