Vücut geliştirme

En kaslı erkekler ve dünyanın en kaslı adamı kim?| Kas Geliştirme Tv

Bugünkü yazımızda en kaslı erkekler ve  dünyanın en kaslı adamı kimdir sorusunun cevabı üzerine odaklanmış olmamız bu konuyu merak eden vücut geliştirmeciler için faydalı olabilir. Burada farklı iki konu üzerinde odaklanmış gibi gözüksek de aslında birbiri ile bağlantılı konular bunlar. Örneğin kaslı erkekler denilince bayanların aklına  o hayvan gibi kaslara sahip hormonlu ya da stereoid kullanan tipler gelmiyordur tabi ki. Bu yazıda kaslı erkekler terimi çekici ve doğal görünümlü kasları olan erkeklere işaret ediyorken en kaslı adam terimi ise maalesef yapay duran kaslara sahip birini anlatıyor olacak. Kısa sürede vücut geliştirme ile kaslı erkek olmak mümkün müdür?

Dünyanın en kaslı adamı olmak

dünyanın en kaslı erkeği

Dünya’nın en kaslı adamı

Bu konuyu neden araştırmak istediniz bu çok önemlidir yani merak için mi bu soruyu yani dünyanın en kaslı adamı terimini google amcaya sordunuz. Yoksa siz de mi öyle olmak istiyorsunuz? Eğer cevabınız merak içinse bizce bir sorun yok ancak dünyanın en kaslı adamı gibi olmak istiyorsanız yine bizce yanlış yolda olduğunuzu söylemek görevimizdir adeta. Neden mi bir kere sadece egzersiz yaparak o kadar iri kas yapamazsınız.

Sağlığınıza zarar verecek maddeler kullanarak yapmak mümkün olabilir ancak kesinlikle kimse, vücut geliştirme ve fitness antrenörleri ya da uzmanlar bunu önermez. Öneren insanlar bu işin ticaretini yapan, insan sağlığını hiçe sayan, deyim yerindeyse canı ruhlu gözlerini para bürümüş mahlûklar olarak görülebilir kimilerine göre. Onlar için tek önemli şey paradır ne yazık ki.

Özellikle gençler size sesleniyoruz; O şarlatanlara lütfen kanmayın. Böylece ilaç kullanmanın ne kadar tehlikeli olduğunu naçizane anlattık diye düşünüyoruz. Şimdi gelelim Dünyanın en kaslı adamı olmanın diğer olumsuz yanlarına.  Diyelim ki o kadar kas yaptınız, o zaman tabi ki bunu Allah bilir ancak bilime göre ve steroid kullanan vücut geliştirme yapan kişilere baktığımızda yaşam süresinin kısalıyor olması söz konusudur. Bunun örnekleri var. Hemen bakın vücut geliştirmecilerin ya da daha doğru bir ifadeyle steroid kullanan sporcuların ölüm yaşları kaç acaba. Bir araştırma yaptığınızda 29-30 yaşlarında ölen sporcuları da okuyacaksınız. Gerçekten ilginç. Neden mi? İnsanlar sağlıklı olmak için mi spor yapar yoksa sağlıklarını bozmak için mi? Maalesef yanlış yönlendirilen binlerce genç aynı hataları yapabiliyor ve yaşamlarını tehlikeye atıyor.

İmkansız denilebilecek kadar az olsa da diyelim ki sağlığınız bozulmuyor olsun. Böyle bu kadar iri kasların estetik durduğunu kimse iddia etmesin. O kadar yapay duyuruyor ki hem erkekler hem de kadınlar böyle erkekler için iğrenç, çok çirkin ve itici, korkunç gibi terimler kullanabiliyor. Arkadaşlar her şeyin doğal olanı güzel durur. Deyim yerindeyse bu tür erkeklere hormonlular da denilebilir. İşin gerçeği at gibi bir hayvana da aynı ilaçlar verilirse -ki örnekleri google arama motorunda var – aynı şekildeki bir gelişimi görebilirsiniz. Aslında söylemek istediğimiz su bu tür kişiler hayvana benzemiyor mu? Ancak doğal yollardan gelişen kişilere bunu söylemiyoruz. Kime söylüyoruz, en kaslı olmak için steroid kullanan kişilere. Yoksa hakkıyla yapanların kasları çok hoş duruyor. Bazı kadınların ilgisini çekmese de çoğunluk doğal kaslı erkekten yana. Mesela göğüs kasları çok gelişmiş erkekleri çok itici bulan kızlar bile var. Ama konumuza dönecek olursak dünyanın en kaslı adamı çok itici geliyor kadınlara. Bu adam kimse kesin kendi gibi birini bulması lazım. Normal bir kız bu adamın sevgilisi olamaz. Yani genel görüş böyle. Aksi olabilir de. Ancak çok küçük bir oran olduğundan emin gibiyiz.

Dünyanın en kaslı adamı olmak demek yukarıda da ifade edildiği gibi bir sürü ilaç kullanmanızı gerektireceği için çok paranız gidecek demektir. Bir başka anlamı da bir sürü para harcayarak sağlığınızı mahveden birine dönüştüğünüzdür. Bizce bu istekten vazgeçin, çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir.

Dünyanın en kaslı adamı kimdir?

Bu sorunun cevabını öğrenmek için sizler için bir araştırma yaptık. Buna göre dünyanın en kaslı adamının Türkiye’de yaşamadığı bilinmektedir. Örneğin bir sitede (1) şu şekilde bir liste yapılmıştır. Bunlar; 1. Gregg Valentino dünyadaki en büyük biceps kaslarına sahip kişidir. 2. Markus Rühl: En büyük omuzlu erkek. 3. Ronnie Coleman: En fazla yarışma kazanan kişi. 4. Arnold Schwarzenegger: Vücut geliştirmede en etkili ve en önemli kişidir. 5. Lou Ferrigno: İnanılmaz değişim yaşayan kişidir. 6. Johnnie O. Jackson: En ağır kaldıranlardan biridir. Ayrıca aşağıdaki videodan dünyanın en kaslı adamı kimdir sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz.

Neden kaslı erkekler?

kaslı adamlar

Kaslı erkekler

Yukarıda dünyanın en kaslı adamları gibi olmanın aslında olumsuz yanları üzerinde durduk denilebilir. Bunları da ayrıntılarıyla açıkladık. Kadınlar bu tür erkelerden yani steroid kullanarak doğal olmayan çok iri kaslara sahip olmayan erkeklerden genellikle hoşlanmıyorlar. Ancak kaslı erkekler günümüzde genç ya da yetişkin her bayan tarafından çekici olarak algılanıyorlar. Önemli olan n0kta şudur: Kasları çok iri olmamalı, doğal durmalı, bakıldığında gözü rahatsız etmeyecek görünümde olmalı, vücudun diğer bölgeleri ile orantılı olmalıdır. Örnek verecek olursak, ülkemizden Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit, İbrahim Çelikkol gibi isimler bu kategoride yer alabilir. Bu isimlerde tüm kaslar belirgin olmayabilir. Ancak bayanların çoğu çekici olarak görüyor onları. Şu anda Kıvanç Tatlıtuğ ve Burak Özçivit belirgin karın kasları ya da six packslere sahip olmasalar da beğeniliyorlar. İbrahim Çelikkol ise bunlar arasında bizce en kaslı olanıdır denilebilir. Örneğin kızların kaslı erkekler ilgili ilk algıları aşağıdaki videoda açıklanmaya çalışılmış.

Peki bu konuda yani kızlar erkeklerin ilk olarak neresine bakıyor. Bakın vücut geliştirmenin bizce önemli isimlerinden Kenzo Karagöz bakın bu konuda neler söylemiş hemen izleyelim.


Bu yazıda kaslı erkekler ve dünyanın en kaslı adamı gibi iki konu üzerine odaklandık ve onlarla ilgili değişik ve ilginç videolar sunduk. Unutmayın çıkardığımız sonuç şu olabilir, kızlar kaslı erkekler ile olumlu düşüncelere sahiptirler ancak en kaslı adam olmaya gerek yok. Ayrıca dünyanın en kaslı adamı olmak da iyi bir şey değildir.

Leg press makinesi ile kalf press
Previous post

Leg press makinesinde kalf press hareketi | Kas geliştirme tv

triceps egzersizleri
Next post

En etkili triceps hareketleri

2 Yorum

  1. Yasemen
    Ağustos 15, 2016 at 11:17 am Cevapla

    Sonuç olarak dünyanın en kaslı adamı kim çok dikkatli bir şekilde okumama rağmen sorunun cevabını anlamış değilim. Ayrıca kaslı erkekler ile ilgili ifade edilen cekici olma konusunda da aynı fikirde değilim.

  2. Yavuz
    Haziran 1, 2017 at 12:28 am Cevapla

    Bu çocuk çok genç. Kadın kasa değil, yakışılıklı erkeği de önemsemezler! Kadınlar kendilerini ilk önce ekonomik güvencede yaşata bilecek bir erkek ister gerisi sonradan gelir, yakışıklı mı , kaslı mı kendine kalmış!

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir