Kas geliştirmeVücut geliştirme

Evde vücut geliştirme hareketleri ve programı|Kas geliştirme tv

Evde vücut geliştirme hareketleri: Evde gövde geliştirme meselesi için kimilerinin negatif düşünceleri olsa da bu durumun tersine olasılığı sıfır olan bir durum da değildir. Evde vücut geliştirme hareketleri ile evde vücut geliştirme programı ile ilgili her şeyi size sunduğumuz bu makaleden öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda spor salonuna başlayanların haklı şekilde söyledikleri evde vücut geliştirme sıhhatli ve etkili değildir gibi bir algı olsa da gerçekte bir profesyonel birinin rehberliğinde ve yardımıyla da evde vücut geliştirilebilir fakat tabi ki aşırı dikkatli olmak bu noktada büyük önem taşır. Eğer hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenmeden uygulayacağınız her egzersiz ne yazık ki sizi zor durumlara sokabilir.

evde vücut geliştirme programı

Evde vücut geliştirme hareketleri

Evde vücut geliştirmek amacındaysanız buradan kas geliştirirken hiçbir araç kullanmamanız gerektiği anlamını çıkarmak doğru değildir. Spor salonundaki tüm aletleri eve almanız mümkün olmayabilir fakat hem ucuz hem de kısa sürede kaslarınızı yoğun bir şekilde çalıştırarak geliştirecek olan araçlar satın alabilirsiniz. Bunlar bir çift 10 kilogramlık dambıl (veya dambıllardan oluşan bir set), göğüs kaslarını ve kolları geliştirdiği iddia edilen göğüs yayı ve twister (spiral bükbük göğüs yayı) olabilir. Mali gücünüze ve evinizin genişliği ile imkânlarına göre evde geliştirme sehpası da vücut geliştirme amacında olanlar için çok etkili çözümlerden biridir. Bu makalenin en önemli amacı ise herhangi bir alet satın almanıza gerek kalmadan ve bunları kullanmadan vücut geliştirmenın evde yapılan versiyonlarını yani evde vücut geliştirme hareketleri ve programını sizlere sunmaktır. Şayet spor salonunda body yapmak istiyorsanız en iyi vücut geliştirme programı makalemizi okumanız gerekecektir.

Evde vücut geliştirme hareketleri

Vücudunuzu o hayal ettiğiniz hale getirmeye ve kaslarınızı istediğiniz gibi şekillendirmeye hazır mısınız fakat biliyoruz ki bunu spor salonunda yapmak istemiyorsunuz, siz evde body yapmak istiyoruz.  Endişelenmenize gerek yok nedeniyse evde de seviyenize göre hazırlanacak bir gövde geliştirme programı ile hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Çoğu şahıs spor salonunda spor yapmayı daha zevkli bulsa da çoğu kişi de kendi evinin rahat ve ferah ortamında spor yapmak ister. Meslek, okul vs derken vücut geliştirmeye vaktiniz olmayabilir. Bu halde en mantıklısı evde vücut geliştirme hareketlerinin ve programının uygulanması için bir uzman eşliğinde dikkatli ve düzenli olmaktır. Fakat evde vücut geliştirmeye karar verdiyseniz sakatlık olasılığından kurtulmak ya da bu riski azaltmak için hareketler hakkındaki bilginizi gözden geçirmelisiniz. Tabi herkezin bir uzman ile çalışması olası olmayabilir. Bunun için gövde geliştirme ile alakalı kaliteli sitelerden yararlanabilirsiniz. Evde vücut geliştirme egzersizleri yaparak kas geliştirmek istiyorsanız ayarlanma özelliğine sahip dambıl seti, düz ya da eğimi değiştirilebilen tezgâh ve bir halterden yararlanılabilir.

Yeni başlayanlar için evde gövde geliştirme

Eğer önceleri düzenli bir şekilde vücut geliştirme programı uygulamadıysanız işte en etkili evde vücut geliştirme programlarından biri olan bu programdan yararlanabilirsiniz. Mükemmel olmasa da fit ve herkesin imrenerek baktığı bir vücudunuz olsun istiyorsanız aşağıda belirtilen tüm antrenmanlardan faydalanabilirsiniz. Şayet hareketlerin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız kasgelistirmetv.net tarafından sizlere sunulan vücut geliştirme ile ilgili videolarımızı seyredebilirsiniz. Aşağıdaki evde vücut geliştirme programı tüm vücudu çalıştırma amaçlı bir programdır.

 • Barbell Squat Hareketi: 2×12
 • Dumbbell Lunges Hareketi: 2×12
 • Barbell Seated Calf Raise Hareketi:2×12
 • One-Arm Dumbbell Row Hareketi: 2×12
 • Pushups Hareketi: 2×20
 • Arnold Dumbbell Press Hareketi: 2×12
 • Side Lateral Raise Hareketi: 2×12
 • Lying Triceps Press Hareketi: 2×12
 • Barbell Curl Hareketi: 2×12

İkinci seviye evde vücut geliştirme

Eğer altı haftalık bir süre boyunca yukarıda okuduğunuz yeni başlayanlar için evde vücut geliştirme programı ile bir egzersiz programı takip ettiyseniz artık ikinci seviye evde vücut geliştirme programına geçebilirsiniz. İlk seviyedeki amaç bütün vücut kaslarının çalışmasını ve vücudunuzun bu bir duruma alışmasını sağlamaktı. İkinci seviye evde gövde geliştirme programındaki hedef ise hem üst gövde kaslarını hem de alt vücut kaslarını çalıştırmaktır. İkinci seviye evde vücut geliştirme programı, alt vücut kasları ile üst vücut kasları çalıştıran bir programdır. Misal verecek olursak haftanın iki günü çarşamba günü üst gövde, Pazar günü alt vücut çalışabilirsiniz. Haftada iki gün tam olarak az değil, hareketleri doğru yaptıktan sonra ve programı düzenli şekilde uyguladıktan sonra başarılı olmanı kaçınılmazdır. Yedi ya da sekiz hafta için uygulanan bu program kaslarınızda kaydadeğer değişimler etmenizi sağlar.

Üst vücut evde gövde geliştirme programı

Bu programı haftanın bir günü tümüyle eksiksiz uygulayabilirsiniz lakin iki gün dinlenmenizi geretiren bir programdır. Haftada bir kez uygulanan çünkü tüm vücut kaslarını çalıştıran bu program uzun süre dinlenme gerektiren ve 8 hafta boyunca uygulanması gereken bir programdır.

 • Barbell Bench Press Hareketi: 4×8
 • Bent Over Barbell Row Hareketi: 4×8
 • Pushups Hareketi4x8
 • Standing Military Press Hareketi4x8
 • One-Arm Side Laterals Hareketi4x8
 • Close-Grip Barbell Bench Press Hareketi4x8
 • Dumbbell Bicep Curl Hareketi4x8

Egzersizlerin nasıl yapıldığını dikkatli bir şekilde öğrenmek amacıyla kategorilerden göğüs, kas, karın, bacak ve omuz kaslarının gelişimi ile alakalı bütün hareketlerin videolarını seyredebilirsiniz.

 Alt gövde evde gövde geliştirme programı

Vücudunuzun alt kısmını çalıştıran bu etkili programı yine haftanın bir günü tümüyle eksiksiz uygulayabilirsiniz. Uzun süre yaklaşık 2 gün dinlenmeniz gerekir bu programdan sonra.

 • Barbell Deadlift Hareketi4x6
 • Front Barbell Squat Hareketi4x8
 • Dumbbell Step Ups Hareketi3x12
 • Barbell Lunge Hareketi3x12
 • Freehand Jump Squat Hareketi3x14
 • Standing Dumbbell Calf Raise Hareketi3x14

Hareketlerin nasıl yapıldığını daha iyi öğrenmek amacıyla sitemizin ilgili sayfalarına bakabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim ki evde vücut geliştirme hareketlerinden ve programından gözle görülür bir sonuç elde etmek istiyorsanız çok iyi bir vücut geliştirme beslenme programı takip etmeniz gerektiğini sakın unutmayın. Bilhassa protein içeren yiyecekler ve D vitamini içeren besinler beslenme programınıza eklenerek testosteron hormonu ile ilgili sıkıntıları ortadan kaldırılabilir. Bunun sonucunda da adale yapımını tetikleyebilirsiniz.

Spor salonuna gitmeye vakti olmayanlar için hazırlanan evde vücut geliştirme hareketleri yol göstericisinde en etkili evde vücut geliştirme hareketleri ve evde vücut geliştirme programı seçenekleri buldunuz. Bazılarının aksine evde gövde geliştirme düşünüldüğü kadar imkânsız olmamakla birlikte gelişi güzel yapılmasının da çok tehlikeli olabileceğini söylemek mümkündür. Sakat kalma riskini ve herzaman bu olasılığın fazla olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Evde vücut geliştirme programı deneyimli bir eküri ile gerçekleştirilebilir ancak evde eküri bulmak zor olabilir. O nedenle kısa süreli spor salonuna da yazılabilirsiniz. Yazılmasanız bile kas geliştirme tv videolarını seyredebilirsiniz. Özetle evde gövde geliştirme programı uygulamak amacında iseniz hareketleri yapmadan önce öğrenmeli ve dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

vücut geliştirmede beslenme
Previous post

Vücut geliştirme beslenme programı

diz çevirme egzersizi
Next post

Diz çevirme hareketi nasıl yapılır? | Kas Geliştirme TV

Yorum yok

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir