Kas geliştirme

Kas yapma hareketleri

Kas yapma hareketleri. Bugün kas geliştirme denilince aklınıza gelecek sitelerin başında gelen kasgelistirmetv.net sitesi sizler için çok etkili bir kas yapma hareketleri rehberi hazırladı. Belki de kas geliştirme size zor gibi geliyor olabilir. Ancak hiç gözünüzde büyütmenize gerek yok. Bu sitede sizler için hazırladığımız kas yapma hareketleri ile amacınıza en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Kararlı bir şekilde vücut geliştirme egzersizleri yapmak istiyorsanız işte en etkili kas yapma hareketleri burada sadece sizler için hazırlandı. Vücut geliştirme sürecindeki en önemli yardımcınız kas geliştirme tv size kas yapma konusunda en bilimsel makaleleri sunmak istiyor.

Kas yapma hareketleri

kas yapma egzersizleri

Kas yapma hareketleri

Kaslı erkekleri gördüğünüz zaman siz de kas yapmak mı istiyorsunuz? Neden benim böyle kaslarım yok mu diyorsunuz? Kısa sürede en azından kol kaslarımı ve göğüs kaslarımı geliştirmek istiyorum diyerek çalışmaya karar verip sonra hiç bir sonuç elde edemeyip her şeyden vazgeçiyor musunuz? Canınızı sıkmayın. Bu konuda sizin en etkili rehberiniz sitemizdeki etkili kas yapma programlarıdır.  Yoksa neden benim baklava kaslarım yok diye mi yakınıyorsunuz? O zaman  Öncelikle Lazar Angelov gibi mi olmak istersiniz yoksa Çağatay Ulusoy gibi mi? Bu sorunun cevabı sizin için nedir? Kas yapmak için üç konuya önem vermeniz gerekiyor: Birincisi hareket, ikincisi beslenme ve üçüncüsü ise dinlemedir.

Kas yapmak için 15 öneri

 1. Hareketleri doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.
 2. Mümkünse spor salonuna gidin.
 3. Protein tozuna 6 ay düzenli olarak vücut geliştirme yapmadıysanız başlamayın.
 4. Kaliteli beslenme kurallarına uygun olarak beslendiğinizden emin olun.
 5. Protein oranı yüksek gıdalarla beslenip uygun miktarda protein  tükettiğinizden emin olun.
 6. Günde  8 saat uyumaya çalışın.
 7. Mümkünse interneti sınırlamalısınız çünkü beslenmenizi ve sporunuzu olumsuz etkileyecektir.
 8. Öncelikle haftada bir kez bir bölgeyi çalıştırın. Örneğin birinci gün göğüs çalıştıysanız, ikinci gün dinlenin. Üçüncü gün kol kası çalışın. Dördüncü gün dinlenin. Beşinci gün omuz çalışın. Altıncı gün dinlenin. Yedinci gün bacak kası çalışın.
 9. Sık sık program değiştirmeyin. Bir programı en az 4 hafta uygulayın. İkinci haftadan sonra ağırlıkları artırmak suretiyle aynı programları daha büyük ağırlıklar ile hocanız yardımıyla yapın.
 10. Günde en az dört öğün beslenin ve her öğünde mutlaka proteinli yani peynir, et, süt, yumurta, balık, tavuk, kaşar peyniri, fındık, fıstık, ceviz gibi gıdaları tüketerek kaslarınızı besleyin.
 11. Hareketlerin videolarını seyrederken çok dikkatli izleyin ve hemen ben bu hareketi öğrendim diyerek hataya düşmeyin. İyice öğrendiğinizden emin olduktan sonra hareketleri yapın. Böylece hem sakatlık riskini bertaraf edersiniz hem de hareketlerin etkiliğini artırarak daha hızlı kas yapmış olursunuz.
 12. Maddi imkanlarınız yoksa evde kas yapma hareketleri yazı dizimizi okumanızı öneririz. Evde kas yapma teknikleri aslında sanıldığının aksine çok etkili sonuçlar verebiliyor. Yeter ki azimli ve emin adımlarla yürüyün. Kas geliştirmeye kendinizi ve yaşamınızı odaklayın.
 13. Vücut geliştirme programınızda sadece  göğüs kası ve kol kası hareketleri olmasın. Aynı zamanda erkeklik hormonu artıran bacak kası geliştirme hareketleri de olsun.
 14. Eğer yeni başladıysanız ilk olarak küçük ağırlıklarla çalışmaya başlayın. Örneğin altı haftalık bir kol kası geliştirme çalışmasında ilk bir hafta 3 kiloluk dambılları kullanabilirsiniz. Her hafta ağırlıkları bir kilo (1 kg) artırmanız daha faydalı olacaktır.
 15. Kilo aldırıcı ve protein tozu kullanımı hakkında her şeyi araştırın ve kullanıp kullanmamaya bu araştırmanın sonucunda karar verin. Mümkünse proteinli besinler kullanarak bunları kullanmayın. Ancak doktorunuz gerekli görürse ya da kullanmanızda sakınca görmez ise kullanabilirsiniz. Bunu öğrenmek maksadı ile diyetisyen ile görüşmenizde yarar vardır. Eğer kas yapmak istiyorsanız protein içeren besinlere ya da proteinlere beslenme programınızda ne miktarda, nasıl ve hangi sıklıkta yer vereceğinize ancak diyetisyenler karar verebilir.

Kas geliştirme hareketleri

1. Gün
Şekil Hareket Set

Düz sehpada press

Bench Press

Bench Press
(Düz Sehpada Basma)
4 x 15

göğüs egzersizi

Dumbell Fly

Dumbell Fly
(Dambıl İle Düz Açış)
4 x 15

göğüs egzersizi

Peck Deck

Peck Deck
(Göğüse Germe)
4 x 12

biceps kasları için

Barbell Curl

Barbell Curl
(Bar İle Bükme)
5 x 10

bilek bükme

Wrist Curl

Wrist Curl
(Bilek Bükme)
4 x 10

mekik nasıl yapılır

Sit Up

Sit Up
(Mekik)
4 x MAX

ters mekik nasıl yapılır

Reverse Sit Up

Reverse Sit Up
(Ters Mekik)
4 x MAX
2. Gün
Şekil Hareket Set

Ağırlık Kaldırma

Multipress Station

Multipress Station
(Ağırlık Kaldırma)
4 x 10

Dambıl Kaldırma

Dumbell Raise

Dumbell Raise
(Dambıl Kaldırma)
4 x 12

Yukarıya Doğru Kürek

Upright Rowing

Upright Rowing
(Yukarıya Doğru Kürek)
4 x 12

Yerde Bar ile Basma

Floor Barbell Press

Floor Barbell Press
(Yerde Bar ile Basma)
4 x 12

Arka Kol İle Aşağı Basma

Pushdown

Pushdown
(Arka Kol İle Aşağı Basma)
4 x 10

Dambıl ile Bükme

Hammer Curl

Hammer Curl
(Dambıl ile Bükme)
4 x 12
3. Gün
Şekil Hareket Set

Çömelme

Squat

Squat
(Çömelme)
5 x 10

Bacak Uzatma

Leg Extension

Leg Extension
(Bacak Uzatma)
4 x 12

Eğimli Bacak Bükme

Prone Leg curl

Prone Leg curl
(Eğimli Bacak Bükme)
5 x 8

Ayakta Kalf Yükseltme

Calf Raise

Calf Raise
(Ayakta Kalf Yükseltme)
4 x 12

Ölü Kaldırma

Deadlift

Deadlift
(Ölü Kaldırma)
4 x 8

Enlemesine Aşağı Çekiş

Lat Pulldown

Lat Pulldown
(Enlemesine Aşağı Çekiş)
4 x 12

Kürek Çekişi

Rowing Machine

Rowing Machine
(Kürek Çekişi)
4 x 12

Bu makalede sizler için etkili bir kas geliştirme rehberi hazırladık. Ayrıca size sunulan infografiklerdeki kas yapma hareketleri açısından hareketler, beslenme ve dinlenme ile ilgili linklere tıklayarak hareketlerin nasıl yapıldığını, kas yapma hareketleri açısından beslenmenin nasıl olması gerektiğini ve dinlenmenin de kas yapmak açısından ne kadar önemli olduğunu öğrenin, bunlar ile ilgili makalelerimizi de okuyup, videoları dikkatli bir şekilde izleyin. Kas yapmak aslında çok kolay. Her şey siz de bitiyor açıkçası. Özellikle kas yapma hareketleri ile ilgili videoları dikkatli bir şekilde izleyip, hareketin yapılış rehberlerini anlayarak okuyun. Biz soracağınız her soruya cevap vermeyi bekliyoruz. Her şey sizin için!

Around the worlds hareketi
Previous post

Around the worlds

Barbell bench press hareketi
Next post

Barbell bench press hareketi

Yorum yok

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir